Informacja o metodzie leczenia

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA Gdańsk

W przypadku znacznych stanów zapalnych, bakteryjnym powikłaniom, dolegliwości bólowych lub szczękościsku jedynym rozwiązaniem często są zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Zlokalizowana w Gdańsku, na ulicy Partyzantów 76,  klinika dentystyczna Projekt Uśmiech świadczy szeroki zakres usług tego typu. Każdy zatrudniony w niej chirurg stomatolog podejmuje się przeprowadzenia różnorodnych zabiegów szczękowych, których celem jest udzielenie pomocy osobom zmagającym się z problemami z uzębieniem (jak np. usuwanie zębów). Szczegółowe informacje można znaleźć poniżej oraz na innych podstronach opisujących działalność placówki.

Podczas leczenia chirurdzy stomatolodzy udzielają pacjentowi informacji na temat stanu jego uzębienia i procedur koniecznych do przywrócenia mu zdrowego, atrakcyjnego wyglądu. Chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny, która stale się zmienia. Korzystając z jej osiągnięć, nasi pracownicy mogą zaoferować Państwu pomoc nawet w złożonych przypadkach medycznych.

Na czym polega chirurgia stomatologiczna?

Pacjenci przychodzący na wizytę do naszej położonej w Gdańsku placówki często zastanawiają się, jak będzie wyglądać zabieg, na który są umówieni. Chirurdzy stomatolodzy szczękowi kliniki Projekt Uśmiech chętnie rozwieją wszelkie Państwa wątpliwości w czasie spotkania w gabinecie. Niemniej dla osób, które chciałyby już wcześniej zasięgnąć wiedzy, przygotowaliśmy opisy kilku procedur (m.in usuwania zębów). Są to tylko niektóre działania wykonywane w ramach chirurgii stomatologicznej, jakich się podejmujemy.

Dłutowanie, w przypadku wyrzynania się zębów, to zabieg przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym, w którym usunięcia zęba (korzeni zęba) odbywa się z użyciem dłuta, wiertła oraz kleszczy. Po nacięciu błony śluzowej chirurg stomatolog szczękowy za pomocą wiertła zbiera nadmiar kości, aby uzyskać dostęp w celu usunięcia zęba. Po zabiegu zszywa się ranę.

Resekcja korzenia zęba polega na odcięciu jego wierzchołka wraz z deltą kanalików niedostępnych leczeniu endodontycznemu oraz na usunięciu zmian okołowierzchołkowych. Ten sposób leczenia w ramach chirurgii stomatologicznej stwarza warunki do prawidłowej odbudowy tkanki kostnej w miejscu usuniętych zmian chorobowych i pozwala na zachowania zęba.

CENNIK CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

1 Usunięcie zęba 250-600 PLN
2 Chirurgiczne usunięcie zęba ósmego 600-2500 PLN
3 Resekcja korzenia od 900 PLN
4 Plastyka wędzidełka 500 PLN
5 Nacięcie ropnia 250 PLN
6 Korekta uśmiechu dziąsłowego (1 ząb) 150 PLN

umów się na konsultację 602 600 900

Standardowe usuwanie zębów należy do najczęściej przeprowadzanych w chirurgii stomatologicznej w Gdańsku procedur. W jej trakcie chirurg szczękowy używa znieczulenia, a gdy zacznie ono działać, przystępuje do zrywania więzadła okrężnego. Przy pomocy kleszczy powoduje zwichnięcie zęba, co skutkuje jego oddzieleniem się od kości. Na samym końcu specjalista wyjmuje go z zębodołu.

Jakie badania są potrzebne przed zabiegiem z chirurgii stomatologicznej?

Każdą procedurę poprzedza wywiad z pacjentem. Oprócz tego niezbędne są badania, które pozwalają zlokalizować źródło problemu zdrowotnego oraz dostosować do niego rozwiązania. W związku z tym chirurg szczękowy przed usuwaniem zębów będzie potrzebować zdjęć rentgenowskich. Dla przykładu wyrwanie ósemek poprzedza pantomogram. Wszystkie potrzebne do leczenia badania diagnostyczne wykonasz w naszym centrum dentystycznym. W ramach chirurgii stomatologicznej oferujemy także tomografię komputerową szczęki i żuchwy.

Wskazania do usuwania zębów

Istnieje wiele powodów wskazujących na konieczność ekstrakcji. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim uzębienie ze znacznym ubytkiem tkanek, które nie nadaje się do leczenia (zarówno zachowawczego, jak i protetycznego). Oprócz tego chirurg szczękowy może zalecić usuwanie zębów w przypadku m.in.:

  • pionowego pęknięcia korzenia,
  • nawracającego ropienia przyzębnego,
  • pojawiających się w wyniku zaburzeń rozwojowych zębów dodatkowych,
  • ubytków kości otaczającej.

Istotne są również wskazania ortodontyczne, które identyfikuje chirurgia stomatologiczna.

Czym jest znieczulenie stomatologiczne?

Podczas przeprowadzania zabiegów stosujemy dostosowane do potrzeb formy znieczulenia. Wyróżnia się dwa rodzaje: miejscowe oraz ogólne. Pierwsze z nich polega na zastrzyku, który wprowadza środek znieczulający do obszaru poddawanego chirurgii stomatologicznej. Pacjent nie odczuwa bólu i zachowuje pełną świadomość. Drugie przydaje się w bardziej skomplikowanych procedurach usuwania zębów i jest stosowane przez chirurga szczękowego tylko w określonych przypadkach.

Ile trwa zabieg chirurgii stomatologicznej?

Czas potrzebny na wykonanie zabiegu różni się w zależności od procedury. Standardowe usuwanie zębów trwa zazwyczaj kilka minut. Wyrwanie głęboko osadzonej w kości ósemki może z kolei potrwać ponad godzinę. Liczą się też kwestie indywidualne. Chirurg szczękowy w Gdańsku przeprowadza usługi związane z chirurgią stomatologiczną aż do momentu pełnego wyleczenia, bez względu na czas.

Call Now Button