Informacja o metodzie leczenia

IMPLANTOLOGIA – implanty zębowe Gdańsk

Zabiegi implantacji wykonuję się w celu przywrócenia fizjologii narządu żucia, ze względów estetycznych.

Istnieją różne przyczyny, dla których w jamie ustnej pacjentów kliniki Projekt Uśmiech z Gdańska umieszczanie są implanty zębowe. Są nimi m.in.:

 • zapobieganie resorpcji kości,
 • montowanie przez implantologa uzupełnienia protetycznego,
 • zabiegi przeprowadzane w przypadku braków w uzębieniu.

Wszyscy pacjenci, którzy mają zaplanowane spotkanie z implantologami kliniki Projekt Uśmiech powinni wiedzieć, że każdy z nich oferuje wsparcie w przeróżnych przypadkach w ramach swojej specjalizacji. Są oni w stanie świadczyć szerokie usługi m.in. w zakresie wstawiania implantów zębowych, pomagając każdej osobie, która zgłasza się do ich gabinetu.

Jak wygląda zabieg implantacji?

Utrata części lub całego zęba może nastąpić na skutek m.in. urazu, próchnicy lub chorób przyzębia, które nie były odpowiednio leczone. Praktykowana przez naszych implantologów stomatologia odchodzi od metod polegających na czasowym uzupełnianiu ubytków. Obecnie zamiast np. ruchomych protez protetycznych lub mostów stosuje się stały implant zębowy. Jest to tytanowa śruba imitująca korzeń. W klinice Projekt Uśmiech korzystamy z produktów firmy Alpha Bio oraz Cortex. Po okresie integracji implantu zębowego z kością przystępuje się do odbudowy luki za pomocą koron protetycznych, mostów, protez nakładowych.

Kompleksowa pomoc dentystyczna

Czasem zdarza się, że pacjenci, którzy trafiają do naszych gabinetów, mają duże ubytki w uzębieniu. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, zawsze szukamy optymalnej drogi leczenia. W trudnych przypadkach konieczne są zabiegi chirurgiczne przed zabiegiem implantacji, jak podniesienie dna zatoki bądź sterowana regeneracja kości. W takich sytuacjach w klinice Projekt Uśmiech z Gdańska implantolog, o ile sam nie posiada odpowiednich umiejętności do kompleksowego przeprowadzenia procesu leczenia, współpracuje z innym członkiem naszego zespołu, np. chirurgiem, aby całościowo zadbać o zdrowie pacjenta.

CENNIK IMPLANTOLOGIA

1 Zabieg wszczepienia implantu 3000-3500 PLN
2 Korona z łącznikiem od 3700 PLN
3 Sterowana regeneracja kości od 1500 PLN
4 Podniesienie dna zatoki szczękowej od 1500 PLN

W naszej klinice z wysoką skutecznością przeprowadzamy ponad 350 zabiegów wszczepienia implantów rocznie. Na założone przez nas implanty dajemy 10 lat gwarancji (część chirurgiczna). Okres gwarancji na odbudowę protetyczną na implancie wynosi 3 lata. W zależności od wybranego przez pacjenta systemu implantologicznego producent daje określona gwarancję na uszkodzenia mechaniczne implantu (złamanie, pęknięcie). W przypadku komplikacji i odrzucenia wszczepu, bądź wad materiałowych, wprowadzamy następny implant bezpłatnie.

Warunki gwarancji:

Warunkiem udzielenia gwarancji jest przyjęcie i wykonanie całego zaleconego, kompleksowego planu leczenia oraz wizyty kontrolne, podczas których wykonywane będą: skaling, piaskowanie, fluoryzacja oraz przegląd stomatologiczny. Wszczepiony implant integruje (zrasta się) z kością i tak jak naturalny ząb otoczony jest dziąsłem. Jeżeli implanty narażone są na działanie bakterii znajdujących się w osadach i w płytce nazębnej, powstaje stan zapalny otaczającego implant dziąsła. Chroniczny stan zapalny spowodowany przez osad na zębach lub implantach prowadzi do zaniku kości i utraty zębów/implantów. Nowe zęby zamocowane na implantach będą długowieczne tylko u tych Pacjentów, którzy podejmą się utrzymać wzorową higienę jamy ustnej. Zaniedbania higieniczne mogą prowadzić do zapalenia kości i odrzutu implantu, co jest równoważne z odstąpieniem od warunków gwarancji. Warunkiem gwarancji są obowiązkowe wizyty kontrolne co 3 miesiące w pierwszym roku i co 6 miesięcy w kolejnych latach.

Gwarancją nie są objęte:

 • Prace protetyczne tymczasowe (zakłada się na opracowany ząb do momentu wykonania przez technika właściwej pracy protetycznej)
 • Prace wykonane na wyraźne życzenie pacjenta, przy wykonaniu których pacjent został poinformowany o ograniczeniu lub braku gwarancji
 • Leczenie zębów mlecznych
 • Złamania koron zębów pomiędzy wizytami trwającego leczenia endodontycznego
 • Stany zapalne zębodołu po ekstrakcji zęba, tzw. suchy zębodół (częsty u palaczy tytoniu)
 • Złamań koron zębowych zębów po leczeniu kanałowym nieodbudowanych protetycznie
 • Nieszczęśliwe wypadki
 • W przypadku współistniejących chorób ogólnych wpływających na stan narządu żucia (cukrzyca, padaczka, osteoporoza, stan po napromieniowaniu i terapii cytostatykami)

umów się na konsultację 602 600 900

Call Now Button