Informacja o metodzie leczenia

PROFILAKTYKA I PERIODONTOLOGIA

W celu zachowania idealnej higieny jamy ustnej naszym pacjentom zalecamy regularne zabiegi z zakresu profilaktyki i periodontologii.

Usuwanie kamienia nazębnego zapobiega procesom zapalnym dziąseł, piaskowanie dogłębnie oczyszcza zęby z osadu, a fluoryzacja znosi nadwrażliwość i wzmacnia tkanki zęba.
Dzięki temu zęby stają się gładsze, bielsze i pozbawione zanieczyszczeń.

Zabieg higienizacji zalecany jest dwa razy w roku. Jednak w dużej mierze częstotliwość zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

PROFILAKTYKA & PERIODONTOLOGIA

1 Usunięcie kamienia (skaling ultradźwiękowy) 150-200 PLN
2 Piaskowanie 150-300 PLN
3 Fluoryzacja 50-100 PLN
4 Szynowanie zębów (jeden ząb) 50 PLN
5 Kiretaż zamknięty (jeden ząb) 200 PLN
6 Kiretaż otwarty (ćwiatrka) 500-1500 PLN
7 Przeszczep dziąsła od 1500PLN

Czym jest skaling i piaskowanie?

Skaling to zabieg polegający na usunięciu kamienia nazębnego z powierzchni zębów za pomocą skalera ultradźwiękowego oraz narzędzi ręcznych. Kamień nazębny stanowi siedlisko bakterii, które wywołują m.in. stany zapalne przyzębia oraz powiększanie się patologicznych kieszonek dziąsłowych. Z czasem prowadzą do zaniku (recesji) dziąseł oraz odsłonięcia korzeni zębowych (parodontoza).
Piaskowanie jest uzupełnieniem skalingu. Zabieg wykonywany jest przy użyciu piaskarki i polega na usunięciu osadu z powierzchni zębów. Piaskowanie zębów jest zabiegiem bezbolesnym – zaledwie niewielki odsetek pacjentów odczuwa po nim dyskomfort w postaci podrażnienia dziąseł, który jednak szybko ustępuje.

Zalecenia po zabiegu oczyszczania zębów:

  • bezpośrednio po zabiegu powstrzymać się od jedzenia i picia przez około 1 godzinę,
  • przez 24 h unikać barwiących pokarmów oraz napojów, czyli stosować tzw. “białą dietę”,
  • należy również pamiętać, że zwiększona wrażliwość zębów i dziąseł oraz niewielkie krwawienie jest normalnym zjawiskiem po zabiegu.

Czym jest kiretaż?

Obecność kamienia nazębnego w okolicach korzeni zębów może powodować stany zapalne. W takim przypadku nie wystarczą zwykłe zabiegi higienizacyjne, takie jak skaling i piaskowanie – wówczas lekarz może zalecić przeprowadzenie kiretażu.

Kiretaż to zabieg z zakresu periodontologii, czyli dziedziny stomatologii zajmującej się diagnozowaniem i leczeniem chorób przyzębia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na oczyszczeniu kieszonek dziąsłowych z kamienia nazębnego, gromadzącego się tam na skutek nieodpowiedniej higieny jamy ustnej.

Czym jest szynowanie zębów?

Szynowanie to zabieg, którego celem jest unieruchomienie rozchwianych zębów. Najczęstszą przyczyną zwiększonej ruchomości zębów są choroby przyzębia.

Zabieg szynowania pozwala korzystniej rozłożyć siły żucia oraz zwiększa komfort życia pacjenta, eliminując trudności w odgryzaniu kęsów czy przeżuwaniu pokarmów.

umów się na konsultację 602 600 900

Call Now Button