Informacja o metodzie leczenia

Protetyk Gdańsk

Nowoczesna protetyka w Centrum Projekt Uśmiech oferuje rozwiązania umożliwiające odbudowę utraconych zębów w sposób całkowicie bezpieczny, ze znakomitym efektem przypominającym naturalne zęby. Cele terapeutyczne skutecznej protetyki to nie tylko przywrócenie zadowalającego efektu estetycznego, ale odzyskanie utraconych czynności żucia, poprawa wymowy oraz zlikwidowanie innych dolegliwości towarzyszących brakom uzębienia, typu migreny czy skurcze.

Prace oraz uzupełnienie protetyczne wykonywane są przez doświadczonych lekarzy oraz przez specjalistów protetyki stomatologicznej, wykorzystujących materiały najwyższej jakości i najnowsze rozwiązania. Rodzaj uzupełnienia protetycznego jest dobierany indywidualnie w zależności od ilości, jakości oraz rozmieszczenia zębów pacjenta.

Uzupełnienia protetyczne stałe są cementowane na koronie oszlifowanego zęba, w korzeniu lub na implancie. Zdjąć je może tylko lekarz i wiąże się to najczęściej z ich zniszczeniem. Należą do nich korony, licówki, mosty lub wkłady koronowo-korzeniowe.

Uzupełnienia protetyczne ruchome są wyjmowane i zakładane przez pacjenta; wyróżnia się protezy całkowite dla bezzębia, częściowe, i bardziej fizjologiczne szkieletowe.

Szyna relaksująca miękka jest stosowana w przypadku dolegliwości bólowych w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, spowodowanych częstym zgrzytaniem zębów lub nadaktywnością mięśni tej okolicy.

PROTETYKA Cennik

1 Naprawa protezy wycena w gabinecie
2 Mikroproteza do 3 zębów 500 PLN
3 Proteza częściowa 1500 PLN
4 Proteza całkowita akrylowa bezzębie od 3000 PLN
5 Proteza szkieletowa od 3500 PLN
6 Korona porcelanowa na podbudowie cyrkonowej od 2200 PLN
7 Licówka porcelanowa 2000-2400 PLN
8 Wkład korzeniowo-koronowy od 600 PLN
9 Korona tymczasowa 300-600 PLN
10 Szyna relaksacyjna 1200 PLN
11 Deprogramator 1000 PLN
12 Bonding 1 ząb od 600 PLN

Leczenie protetyczne Projekt Uśmiech Centrum Dentystyczne udziela także gwarancji na zabiegi protetyczne. W tym dziale gwarancja udzielana jest na okres 2 lub 3 lat. I tak gwarancja na:

  • Protezę całkowitą oraz protezę szkieletową jest udzielana na okres maksymalnie do dwóch lat (brak protezy dolnej, bądź pojedynczych zębów, to gwarancja jedynie na pół roku, jednak uzupełnienie braków zębowych daje przedłużenie gwarancji do dwóch lat)
  • Stałe prace protetyczne (korony i mosty) w przypadku wystąpienia uszkodzenia mimo prawidłowego użytkowania uzupełnień protetycznych, wad materiałowych oraz wad wykonawstwa laboratoryjnego są objęte gwarancją na okres 3 lat

Warunkiem udzielenia gwarancji jest przyjęcie i wykonanie całego zaleconego, kompleksowego planu leczenia oraz wizyty kontrolne, podczas których wykonywane będą: skaling, piaskowanie, fluoryzacja oraz przegląd stomatologiczny.

Gwarancja nie obejmuje:

  • Pogorszenia estetyki uzupełnień protetycznych wskutek zaniku, przerostu lub rozrostu dziąsła
  • Przebarwienia uzupełnień akrylanowych lub kompozytowych wskutek palenia tytoniu lub spożywania intensywnie barwiących pokarmów
  • Utraty żywotności miazgi zęba pokrytego koroną, utraty zęba wskutek stanów zapalnych okolicy okołowierzchołkowej, urazów lub chorób przyzębia
  • Pogorszenia estetyki i stabilizacji uzupełnień protetycznych wskutek zaniku tkanek podłoża protetycznego związanych z wiekiem lub innymi czynnikami niezależnymi od lekarza
  • Uszkodzeń mechanicznych prac protetycznych wskutek urazów, parafunkcji lub niewłaściwego użytkowania
  • Prac protetycznych po ingerencji mechanicznej przez innego lekarza, technika lub samego pacjenta
  • Uzupełnienia tylko części braków zębowych, powodując przeciążenie strefy uzupełnionej protetycznie
  • Prace protetyczne tymczasowe (zakłada się na opracowany ząb do momentu wykonania przez technika właściwej pracy protetycznej)
  • Prace wykonane na wyraźne życzenie pacjenta, przy wykonaniu których pacjent został poinformowany o ograniczeniu lub braku gwarancji
  • Leczenie zębów mlecznych
  • Złamania koron zębów pomiędzy wizytami trwającego leczenia endodontycznego
  • Stany zapalne zębodołu po ekstrakcji zęba, tzw. suchy zębodół (częsty u palaczy tytoniu)
  • Złamań koron zębowych zębów po leczeniu kanałowym nieodbudowanych protetycznie
  • Nieszczęśliwe wypadki
  • W przypadku współistniejących chorób ogólnych wpływających na stan narządu żucia (cukrzyca, padaczka, osteoporoza, stan po napromieniowaniu i terapii cytostatykami)

umów się na konsultację 602 600 900

Call Now Button