Implanty natychmiastowe

Nowoczesna technologia przyczyniła się do wypracowania szybszych metod leczenia stomatologicznego. Wiedzą o tym także pacjenci kliniki Projekt Uśmiech. Wielu z nich, zgłaszając się do zlokalizowanego w Gdańsku gabinetu, pyta o implanty natychmiastowe. W teorii zabieg ich wstawienia trwa zaledwie jeden dzień. A jak wygląda to w praktyce?

Co to jest implant natychmiastowy?

Mimo dynamicznego rozwoju medycyny, pewne kwestie pozostają niezmienne. Jedną z nich jest fakt, że po każdym zabiegu tkanki człowieka potrzebują czasu na regenerację i odbudowę. A jednak wiele klinik, w tym nasza, oferuje usługę wszczepienia implantu natychmiastowego. Jak to możliwe?
Termin ten odnosi się wyłącznie do kluczowego momentu procesu wymiany lub wstawienia zęba, który można w wielu przypadkach przeprowadzić w ciągu jednego dnia. Warto jednak wiedzieć, że jest on poprzedzony co najmniej jedną konsultacją stomatologiczną i kontynuowany po okresie rekonwalescencji.

Kwalifikacja do zabiegu

Zanim pacjent może poddać się implantacji, musi umówić się na wizytę u specjalisty w tej dziedzinie. Podczas tego typu spotkania implantolog sprawdza, czy warunki anatomiczne danej osoby umożliwiają przeprowadzenie procedury wstawienia natychmiastowego implantu. Jeśli nie ma ku temu przeszkód, w dalszej części konsultacji wykonuje cyfrowy skan uzębienia. Na jego podstawie tworzony jest później szablon chirurgiczny, dzięki któremu można w najdrobniejszych szczegółach zaplanować nadchodzący zabieg.

Wstawienie implantu natychmiastowego

Kolejnym krokiem prowadzącym do naprawy uzębienia osoby zgłaszającej się po pomoc do kliniki Projekt Uśmiech w Gdańsku jest wykonanie samej implantacji. Jej pierwszy etap to usunięcie zęba lub zębów. Następnie, posiłkując się szablonem chirurgicznym wykonanym na bazie cyfrowego skanu wewnątrzustnego, specjalista wszczepia implant natychmiastowy. Na nim nasadzana jest korona tymczasowa, która również powstaje na bazie informacji zebranych w czasie pierwszej konsultacji. Po przeprowadzeniu tych procedur pacjent może opuścić gabinet naszej placówki ze wstępnie uzupełnionym uzębieniem.

Ostatni krok – implant stały

Finał zabiegu ma miejsce około trzy miesiące później. Wtedy to podczas kolejnej wizyty korona tymczasowa wstawiona podczas procedury zakładania implantu natychmiastowego wymieniana jest na ostateczną. Dlaczego oba wydarzenia dzieli tak długi czas? Okres ten jest niezbędny dla odpowiedniej integracji produktu ze środowiskiem, w którym się on znalazł, a także jest potrzebny do regeneracji tkanek.

Utraciłeś ząb w widocznym miejscu? Dowiedz się, czy można u Ciebie założyć implant natychmiastowy

Implantacja to zabieg, który każdego roku pomaga przywracać odpowiedni stan uzębienia bardzo wielu pacjentom. Efektem tego procesu jest poprawa jego wyglądu po urazie, chorobie jamy ustnej lub z innego powodu, który przyczynił się do tego, że stał się on nieatrakcyjny. Zlokalizowana w Gdańsku klinika Projekt Uśmiech przeprowadza zabieg wszczepienia implantu natychmiastowego i nie tylko. Zatrudnieni w gdańskiej placówce lekarze stomatolodzy świadczą kompleksowe usługi dentystyczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

umów się na konsultację 602 600 900

Call Now Button